Vasaras saulgriežos Ambeļos atkal tika spēlēts teātris

Vasaras saulgriežos Ambeļos atkal tika spēlēts teātris.

Vasaras saulgriežus  Ambeļos jau izsenis svin gan  ievērojot senču tradīcijas, gan veidojot koncertus un teātra izrādes. Šogad, 22.jūnijā, kultūras nama teātra draugu kopa izrādīja Ambeļu estrādē muzikālu uzvedumu “Līgošanas nerātnības” pēc Anitas Grīnieces lugas motīviem.

IMG_1052 IMG_1036 - Copy IMG_1028 (2)  IMG_1024 IMG_1021 IMG_1016 - Copy IMG_1009 - CopyMuzikālu izrāžu veidošana un izrādīšana vasaras saulgriežu laikā  Ambeļos ir bijusi iecienīta tradīcija arī pirms vairākiem gadiem. Lugas par līgošanas tematiku tika gan pašu sacerētas, gan ņemtas no dažādiem autoriem. Neiztrūkstošas lietas visos šajos iestudējumos ir joki, mīlestība, pārpratumi un nedaudz arī mistika un buršanās. Izrādes vienmēr tiek papildinātas ar dziesmām un dejām, bet noslēgumā visi kopā dodas iekurināt Jāņu ugunskuru.

Arī šogad iestudētās “Līgošanas nerātnības”, kurās tika apspēlētas “Skroderdienas Silmačos”, bija bagātas ar jokiem un muzikāliem priekšnesumiem. Īpašu prieku aktieriem radīja iespēja spēlēt teātri brīvdabas estrādē, lieliskie laika apstākļi un kuplais skatītāju pulks. Savukārt, skatītāji varēja iepazīties ar savu kaimiņu un draugu atraktivitāti, muzikalitāti un drosmi stāties publikas priekšā. Ar lielu interesi, smiekliem un aplausiem tika novērtēti gan lugas varoņu joki, gan aktieru veiktie kaskadieru cienīgie triki. Īpašu interesi izrādei piešķīra fakts, ka uz skatuves ir pazīstami cilvēki, kurus ikdienā varam sastapt pavisam citādus – pastā, slimnīcā, autoservisā, muzejā, fermā, valsts iestādēs un pagasta pārvaldē.

Par ieguldīto darbu, veidojot iestudējumu, sakām paldies Annai Kuņko, Baibai Matisānei, Vijai Matisānei, Jānim Suveizdam, Guntaram Aleksejevam, Andrim Reinicānam, Nataļjai Ivanovai, Karīnai Mogišai un Sandrim Kusiņam. Pateicība arī dejojošajām intermēdijas dalībniecēm – Aļonai Kuņko, Elitai Mogišai, Olgai Zeilei, Skaidrai Kokinai, Karīnai Voitkevičai un Evitai Munčei. Liels paldies arī visiem, kas piedalījās dekorāciju izgatavošanā un pasākuma vietas sakopšanā.

Jāatzīmē, ka teātra izrāde tikai ievadīja saulgriežu vakaru, bet to turpināja folkloras kopas “Speiga” dalībnieces, apdziedot aktierus, un Daugavpils novada KC folkloras kopa “Dyrbyni” (vad. Anna Briška), kas ambeliešus gan apdziedāja, gan riktīgi izdancināja, gan palīdzēja iekurt Jāņu ugunskuru.

Nedrīkstam aizmirst, ka visi  varēja izdancoties zaļumballē Viļānu KN kapelas “Bumburneicys” spēlētās mūzikas pavadījumā. Savukārt, iegādāties līgošanai piemērotus ēdienus un dzērienus, varēja, pateicoties SIA “Oltija” darbinieku atsaucībai.

Paldies par pasākuma fotogrāfijām Aloīdai Suveizdai.

Pasākuma norisi nodrošināja Daugavpils novada domes piešķirtais finansējums.

Informāciju sagatavoja

Ambeļu KN vadītāja Ingrīda Skutele