Satiec savu meistaru Ambeļos!

No 2014. gada 4. līdz 6. aprīlim vairāk nekā 100 vietās visā Latvijā notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums „Satiec savu meistaru!”. Arī Ambeļu pagasta Tradīciju māja “Ambeļu skreine” gaidīs ciemiņus.—–

Šai pavasarī biedrība “Kulturys studeja Speiga”  ir aicinājusi divas prasmīgas meistares dalīties savos noslēpumos. Kopā ar Broņislavu Gavari gatavot gavēņa ēdienus un saspēlēt vijoles ar Ingu Zeili .

Ne katra saimniece var saimi garšīgi pabarot šajā gavēņa laikā, kad gaļa podos netiek likta. Toties Broņislava piemin ne tik savas mammas vārītās kļockas, bet ibabeitis gryusli. Kopā virsim virīniun cepsim buļbys ar siļķi. Un sapratīsim, kā tad mūsu senči gavēni ievēroja.

Vijolniece Inga vijolē jau vairāk kā 30 gadu. Latgalē zināma kā tradicionālās vijoles virtuoze, viņa solījusies iemācīt vijoli turēt katram, kurš to ļoti, ļoti grib.

Un ja arī vijole nav no tiem instrumentiem, kurus var iemācīties 10 minūšu laikā, jebkuram ir iespēja sākt izprast vijoles burvību un sākt piespēlēt kārtīgā danču gabalā.

Aicinam saspēlēt un sadarboties 5. aprīlī pasākumumā “Satiec savu meistaru Ambeļos!”

Sīkāka informācija:

http://latgola.permakultura.lv/category/projekti/satiec-savu-meistaru-projekti/
Ilze Mežniece 26358845