“Satiec savu meistaru! 2015” darbnīcas Ambeļos aicina

satiec savu meistaru 2015 

“Satiec savu meistaru!” jau otro gadu Ambeļos. Aicinām iepazīties ar tradicionālās vijoļspēles pamatiem, klūgu sloksnīšu pinumu veidošanu un iemēģināt roku latgaliešu godu pīrāgu gatavošanā. 

Pasākums notiks 28.martā no plkst. 11.00 – 15.00, Daugavpils novada, Ambeļos, Parka ielā 14 un 16. —–

 

„Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas”. Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs. Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

Piedalīties pasākumā „Satiec savu meistaru!” aicina Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām.

Ambeļos atvērtās meistardarbnīcas notiek jau otro reizi. 2014.gadā “Ambeļu skreinē” apgūt tradicionālās vijoļspēles pamatus piedāvāja pazīstamā vijolniece un skolotāja Inga Zeile, bet  latgaliešu gavēņa ēdienu gatavošanu mācīja godu saimnieces no Vārkavas novada – Broņislava Gavare un Astrīda Dambīte. Šīs darbnīcas varēja notikt pateicoties biedrības “Kulturys studeja “Speiga”” vadītājas Ilzes Mežnieces aktivitātēm.

Šogad “Ambeļu skreinē” turpināsim iepazīstināt interesentus ar vijoļspēles pamatiem Ingas Zeiles vadībā, bet klūgu sloksnīšu pīšanas pamatus ierādīs ambelietis Osvalds Skromāns, kura pinumi atrodami ne tikai Latvijā, bet aizceļojuši arī plašajā pasaulē. Savukārt, “Brīvā laika pavadīšanas un atpūtas centra” virtuvē aicinām gatavot latgaliešu godu pīrāgus. Ar savām receptēm dalīsies vietējās saimnieces – Voronu ģimenes sievietes. Katrs varēs pamēģināt izvārīt savu “rozīti” vai “žagariņu”, ko  kopīgi ar vijolniekiem un klūgu pinējiem nogaršosim pasākuma noslēgumā.

Būsim pateicīgi, ja iepriekš pieteiksieties pa t.29142802 (Ingrīda) vai e-pastā skuteleingrida@inbox.lv

Pasākumu organizē biedrība “Kulturys studeja “Speiga”” un Ambeļu kultūras nams sadarbībā ar biedrību “Jubra”.

Finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina, Norvēģija un Latvija, Daugavpils novada dome.

Ieskats 2014.gada pasākumā “Satiec savu meistaru!” https://www.youtube.com/watch?v=ofXA_VOESzw

 

Informāciju sagatavoja Ambeļu KN vadītāja Ingrīda Skutele