Radošā izstāde Ambeļu pagastā

   

31.jūnijā Ambeļu pagasta pārvaldes telpās „Ambeļu svētku” ietvaros notika divu izstāžu atklāšana – „Mūsu pagasts…” un „Rokas darba nebijās”, kuras organizēja jauniešu biedrības „Cerība”  grupa , Ambeļu bibliotēka, KN darbinieki.  —–

Radošās jaunatnes grupa pie fotoizstādes.

„Mūsu pagasts…” – jauniešu biedrības „Cerība” grupa ar Jutu Voroni priekšgalā sagatavoja fotoizstādi ar Ambeļu ainavām. Projekts ir neparasts tādēļ, ka jaunieši parādīja ciema dzīvi laika kontrastā – kas bija un kas ir tagad. Tika izmantotas vecās fotogrāfijas, tā laika avīžu izgriezumi no bibliotēkas arhīviem un privātām kolekcijām. Jaunieši salīmēja uz plakāta avīžu izgriezumus, kas atspoguļo mūsu pagasta dzīvi toreiz un tagad. Visus materiālus biedrības dalībnieki apstrādāja un noformēja pašu spēkiem, izstāde izraisīja lielu interesi, pateicoties tās oriģinalitātei un materiālu pasniegšanai.

Osvalds Skromāns ar saviem darbiem.

„Rokas darba nebijās” – šajā izstādē tika stādīti priekšā mūsu iedzīvotāju darbi, mūsu pagasta lepnums – Svetlanas Kampānes, Osvalda Skromāna un Putānu Jura darbi.

Brīnišķīgi adīti džemperi, vestes un salvetes – tas viss ir Svetlanas Kampānes darināts.

Osvalds Skromāns stādīja priekšā savus klūgu pinumus. Avīžu galdiņi, lustras, šķīvji, grozi un groziņi – darinājumi visiem dzīves gadījumiem. Skaistie un smalkie darbi priecē gan acis, gan sirdi. Osvalds izstāda savus darbus jau ne pirmo reizi, ar katru reizi viņa izstrādājumi kļūst aizvien interesantāki un daudzveidīgāki.

Putānu Jurs uz savu darbu fona.

Ar savu darbu daudzpusīgumu un dažādību mūs palutināja Putānu Jurs. Tika izstādīti nacionālie mūzikas instrumenti, sadzīves piederumi, pīpju kolekcija, maskas, rotas un daudz citu darinājumu, kurus nosaukt spēj tikai pats autors. Izstādes apmeklētājiem bija iespēja papūst, pasist, pažvadzināt un paspēlēt, vārdu sakot, likt lietā šos izstrādājumus. Visiem bija prieks – gan izstādes apmeklētājiem, gan tās organizētājiem. Raugoties uz visu šo dažādību, saproti, cik uzcītības, akurātuma un talanta ir jāpielieto, lai radītu katru no šiem priekšmetiem.

Ekspozīcija skatītājiem bija pieejama skatītājiem nedēļas laikā, un to apmeklēja aptuveni 60 cilvēki. Spriežot pēc ierakstiem atsauksmju grāmatā, izstāde izraisīja lielu interesi.

Mūsu, izstādes rīkotāju, vārdā vēlos vēlreiz pateikties visiem izstādes dalībniekiem, palīgiem un apmeklētājiem par atsaucību.

Nāciet pie mums ar saviem piedāvājumiem, darbiem, mēs, savukārt, palīdzēsim parādīt Jūsu jaunradi no vislabākās puses!

Materiālus sagatavoja Z.Rubene