NOTIKS EIROPAS KULTŪRAS MANTOJUMA DIENU PASĀKUMI DAUGAVPILS NOVADĀ

Dalībai Eiropas kultūras mantojuma dienā 2016 Kultūrvēsturiskā ainava Latvijā Valsts kultūras pie pieminekļu aizsardzības inspekcija saņēma 56 pieteikumus no visas Latvijas. Šī gada Mantojuma dienu dalībnieku sarakstā ir minētas 70 vietas. Šogad Eiropas kultūras mantojuma dienas tiks atklātas 9. septembrī, pasākumi visā Latvijā notiks 10.-11. septembrī, tostarp 10. septembrī – arī Daugavpils novadā.

No plkst 12.00 atvērto durvju diena Slutišķu vecticībnieku sētā, ekspozīcijas “Sirdsdaugava” apskate, plkst.12.00, plkst.13.00, plkst.14.00 – iepazīšanās ekskursijas pa Slutišķu sādžas teritoriju Daugavpils novada Naujenes pagasta Slutišķu ciemā.

Plkst 14.30 koncerts un izstāde “Maskovskas ainava – garīgās iedvesmas avots!” Maskovskas Vissvētās Dievmātes patvēruma pareizticīgo baznīca Daugavpils novada Višķu pagastā. Pasākuma laikā būs iespēja dzirdēt unikālu, vienu no senākajiem pareizticīgo dziedājumu veidiem, kā arī iepazīties ar Daugavpils novada jauniešu vasaras kristīgā semināra darba rezultātiem par Maskovskas ciema kultūrainavu un pareizticīgajām tradīcijām ekspozīcijas, izstādes, video un prezentāciju veidā.

Plkst.18.00 “Vakarēšana Ambeļos” Latgaliešu tradīciju un prasmju mājā „Ambeļu skreine” Daugavpils novada Ambeļu pagasta Ambeļos, Parka ielā 16. Pasākumā skanēs Višķu un Ambeļu pusē pierakstītās tautas dziesmas par dabas skaistumu. Skatītājiem būs iespēja iesaistīties rotaļās un dejās, kā arī papildināt savas zināšanas amatu prasmēs no dabā rastiem materiāliem.

Pasākumu īstenotāji: VKPAI, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Daugavpils novada Kultūras pārvaldes Kultūras mantojuma daļa, Naujenes novadpētniecības muzejs, Maskovskas pareizticīgo draudze, Ambeļu pagasta pārvalde un kultūras nams.