Ambeļu pagastā pavasari ieskandinās ar brīvdabas uzvedumu

2011.gada 24.aprīlī Ambeļos notiks Lieldienu brīvdabas uzvedums. Pirmoreiz Ambeļu kultūras nama pašdarbnieki Lieldienu pasākumu organizēs brīvā dabā – bijušās skolas apkārtnē. Šajā uzvedumā caur precību tēmu tiks parādītas Lieldienu tradicionālās norises, kurās iesaistīties aicināti ne tikai pagasta iedzīvotāji, bet arī citi interesenti. —–

Ideja par brīvdabas uzvedumu, kurā iesaistītos visi Ambeļu kultūras nama pašdarbības kolektīvi, gaisā virmoja jau sen. Un nu, kad kultūras nama ēka tiek rekonstruēta, šo ideju varam realizēt. 
Uzveduma tēma – jaunu ļaužu cerēšanās un precības, kā jau tas pavasarī iederas, aizgūta no R.Blaumaņa stāsta „Brīnuma zālīte”. Viļņu Jāņa precību stāstam, kurš daudziem pazīstams jau no izrādēm un filmas, gribam piešķirt latgalisko piesitienu un arī pievienot mūsdienīgus akcentus. Uzskatām, ka lauku vide ir labākā vieta, kur sajust pavasara atnākšanu, izmēģināt dažādus olu krāsošanas paņēmienus, sacensties olu ripināšanā un izšūpoties. Lieldienu uzveduma laikā līdznācēji to visu varēs piedzīvot. Būs arī dziesmas, rotaļas un danči, kuros aicināsim visus aktīvi iesaistīties. 
Ar šo pasākumu gribam pievērst uzmanību arī darbu uzsākšanai, lai Ambeļos veidotu Latgales tradīciju un radošo prasmju centru. Tā būs vieta, kur radošajās darbnīcās varēs iepazīties un izmēģināt dažādas seno amatu un lauku darbu prasmes, svinēt gadskārtu un ģimenes svētkus. 
Pasākuma laikā būs iespēja iegādāties arī daudzveidīgo „Aglonas Maize” produkciju un z/s „Ziediņi” augļukoku un dekoratīvo stādu dēstus. 

Plašāka informācija un pasākuma programma no 15.aprīļa www.ambeli.lv 

Pasākuma organizatori: Ambeļu kultūras nams 

Atbalsta: Ambeļu pagasta pārvalde, biedrība „Jubra”, „Ambeļu ciema attīstības biedrība „Cerība”” 

Papildus informācija: 
Ingrīda Skutele 
Ambeļu KN vadītāja 
skuteleingrida@inbox.lv 
tel. 28701343