Ambeļu bibliotēkā neticams apmeklētāju pieplūdums!

Norisinās interešu kluba „Radošās darbnīcas” dalībnieku darbu izstāde. Izstādes atklāšana notika 14. oktobrī, un tā būs pieejama apskatei visa mēneša garumā.

Nedaudz no interešu kluba priekšvēstures jeb kā radās pati ideja: bibliotēku apmeklē liels cilvēku skaits ar dažādām radošām spējām – te nāk cilvēki, kas prot izšūt, šūt, adīt, nāk arī mākslinieki, amatnieki. Bibliotēkas fondi piedāvā saviem apmeklētājiem dažnedažādus materiālus, tāpat neaptveramu informācijas klāstu piedāvā Interneta resursi. Radās ideja apvienot šīs iespējas un izmantot tās radoša kluba izveidošanai, lai varētu realizēt visu daudzveidīgo potenciālu. Ar kompetentu vadītāju, tehnisko aprīkojumu, uzziņas un nozaru avotu bāzi iespējams sasniegt ievērojamus rezultātus.

Speciāli šim projektam tika sagatavota un iepirkta tehniskā bāze: šujmašīna, gludināmais dēlis, gludekļi, šūšanas piederumi. Mācību klase tika aprīkota ar galdiem, kas ir piemēroti piegriešanas un šūšanas darbiem. Darbnīca ir nokomplektēta ar dažādiem materiāliem – krāsām, dekoratīvajiem materiāliem, kartonu, audumiem, pildījuma materiāliem un daudzām citām noderīgām mantām un rīkiem, kas nepieciešami radošā procesa īstenošanai. Lielāko daļu materiālu bibliotēka iepērk par saviem līdzekļiem, bet pārējo dalībnieki atnes paši.

Jau ir aizritējušas 3 interešu kluba darbības sezonas. Analizējot šajā laikā gūto pieredzi, mēs noteicām tos virzienus, kas visvairāk interesē dalībniekus, un tie ir šādi – šūšana, darinājumi no dabas materiāliem, zīmēšana. Jāatzīmē, ka darbnīca bibliotēkā ir pieejama pastāvīgi un jebkurš apmeklētājs var izmantot tās pakalpojumus, piemēram, uzšūt galdautu vai sameistarot bērniem karnevāla kostīmus. Tam ir pieejami visi resursi, sākot ar informācijas literatūru un beidzot ar profesionālo palīdzību. Tas izraisa viennozīmīgu interesi un aktīvi piesaista lietotājus.

Pabeidzot katru projektu, vienmēr pārsteidz tas, cik bagāts ir mūsu pagasta iedzīvotāju radošais potenciāls. Īpaši patīkami apzināties, ka atklāt šīs slēptās spējas viņiem izdevās tieši bibliotēkā.

Analizējot visu projektu, ir jāatzīmē, ka, ja ir laba ideja, tehniskā un informatīvā bāze, pieredzējis vadītājs, uzcītība un apņemšanās, tad var paveikt jebko, galvenais ir uzdrošināšanās! Bija skaidrs, ka visi dalībnieki sasniegs noteiktus rezultātus, bet nebija iespējams iedomāties, ka tie būs tik pārsteidzoši. Radošās darbnīcas ir sniegušas milzīgu darba pieredzi, prieku no komunicēšanās, bet, galvenais, piesaistījušas ne tikai lietotāju auditoriju, bet arī radošo auditoriju. Tas ir vēl viens pakāpiens citu projektu realizācijas ceļā.

 

Materiālu sagatavojusi bibliotēkas vadītāja  Zoja Rubene