25.12.2007. Ambeļu kultūras namā notika izrāde „Reiz (ne)senos laikos”

     

Ir pienācis Ziemassvētku laiks – cerību piepildīšanās un brīnumainu notikumu laiks gan bērniem, gan pieaugušiem…—–

Lai iepriecinātu princesi, karalis un viņa galms nolēma uzaicināt uz karalisko balli dažādas slavenības – Šķēli, Strodi, Stībeli, Prāta vētru u.c. Sastādīja sarakstu un nosūtīja galma ākstu ielūgt godājamos ciemiņus personīgi. Bet notika nelaime – pa ceļam āksts sastapa raganiņas uz slotām, kas mēģināja palīdzēt atrast šīs slavenības, bet neviļus saplēsa sarakstu sīkos gabalos… No šī saraksta palika tikai pirmie burti. Ko nu iesākt? Āksts atrada savu risinājumu – viņš devās pie pasaku varoņiem, kuru vārdi atbilst sarakstā redzamajiem pirmajiem burtiem.

Tā sākās izrāde „Reiz (ne)senos laikos” , kuru izdomāja un sagatavoja Ambeļu Kultūras nama pašdarbības dalībnieki Mākslinieciskās vadītājas Ingrīdas Skuteles un Kultūras nama vadītāja Aleksandra Borkovska vadībā.

Muzikālais šovs ilga vienu ar pusi stundu, dalībnieki bija tērpti satriecošos kostīmos. Muzikālie un deju numuri neļāva skatītājiem atvilkt elpu. Mākslinieki nospēlēja izrādi kā uz viena elpas vilciena. Piedalījās tādi pasaku tēli kā Sniegbaltīte un septiņi rūķi, Buratino, Sniega karaliene, Trīs sivēntiņi, Pelnrušķīte un viņas māsas, Pūķis, Runcis zābakos, Šreks ar sievu. Zāle saspringti gaidīja – kā nejēdzīgais āksts tiks galā ar uzticēto uzdevumu. Bet viss beidzās veiksmīgi – visi pasaku varoņi ieradās ballē. Izrādes noslēgumā troksnis, svinīga kņada un jautrs kankāns ar uguņošanu!

Skatītāji sveica māksliniekus ar skaļiem aplausiem. Šāda krāsaina, sirsnīga izrāde sniedz patiesu prieku svētkos gan bērniem, gan pieaugušajiem. Pilna skatītāju zāle norāda uz to, ka svētki godam izdevās. Tīkami atpazīt pasaku varoņos savus bērnus, draugus un paziņas.

Pasākuma nobeigumā – groziņu vakars, kurā dziedāja un spēlēja R.Kairāns.

Buratino, lapsa Alise un kaķis Bazilio


Šreks ar sievu.


Sniegbaltīte un septiņi rūķīši

Aizraujošais kankāns

Rūķiši.


Dejas groziņu vakarā